CONCURS LOCAL DE ARHITECTURA: „Ion Socolescu”, EDIŢIA I, Martie 2018

In cadrul manifestarilor cultural artistice organizate de Colegiul Tehnic de Arhitectura "I.N. Socolescu " in parteneriat cu  Radio France International si Radio Romania Cultural”  , in perioada martie-aprilie 2018, se va desfasura faza locala  a Concursului  de Arhitectura "I.N. Socolescu, Bucuresti,  2018.

Editia I a Concursului National de Arhitectura ”I.N.Socolescu" va lansa invitatia de participare tuturor scolilor si liceelor din Bucuresti si judetul Ilfov si va primi lucrari representative pentru sectiunile: Compozitie Arhitecturala, Fotografie,  Arta urbana-Graffiti, si Ateliere concurs de scriere creativa, asteptand sa confirme numeroase talente care vor avea sansa  de a fi jurizate de cadre didactice universitare si personalitati ale artei plastice romanesti contemporane de la Universitatea Nationala de Arte Bucuresti, Universitatea Nationala de Arhitectura si Urbanism "Ion Mincu", Bucuresti, Uniunea Artistilor Plastici din Romania si  Ordinul Arhitectilor din Romania

In acest context organizatorii va invita sa paticipati Concursul de Arhitectura si sa fiti prezent la vernisajul expozitiei si premierea din 21.04.2018

Acest proiect de promovare si afirmare a tinerelor talente din domeniul artelor si arhitecturii se poate realiza  cu sprijinul institutiilor partenere, a sponsorilor si a mass-mediei.

Atasam afisele si documentele  in format electronic.

Informatii suplimentare pe site ul colegiului, la sectiunea ACTIVITATI/ CONCURSURI/ Concurs de arhitectura 2018, sau pe pagina de facebook a concursului :


https://www.facebook.com/ Concursul-de-Arhitectura- INSocolescu-438605619893063/? hc_ref=ARQgCTyp- xfRmUU4a2AJEF24vBSv9kRbLMCOtlV J99xBUJ7d5r8ytRpXLynyfBWUTvc